Увага! Cайт не оновлюється

07 червня 2019, 11:09 ( Секретаріат Комітету )

30 травня 2019 року у Комітеті відбулось засідання робочої наради з питання надання статусу та виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Ткаченко Т.В. як члену сім’ї померлого учасника антитерористичної операції

                                               Протокол

засідання робочої наради з питання надання статусу та виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Ткаченко Т.В. як члену сім’ї померлого учасника антитерористичної операції


(вул. Банкова, 6/8, кім.319, о 15.00)

 

Головує: Шамбір Наталія Василівна – керівник секретаріату Комітету.

Присутні: Мельничук Наталія Петрівна (заступник керівника секретаріату Комітету), Бойко Тетяна Володимирівна (головний консультант секретаріату Комітету), Хмара Сніжанна Миколаївна (консультант секретаріату Комітету), Кіріс Олег Петрович (начальник відділу соціальної експертизи Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України), Мех Петро Іванович (полковник медичної служби, тво начальника лікувально-евакуаційного управління – заступник начальника головного військово-медичного управління Міністерства оборони України), Франченко Людмила Леонідівна (офіцер житлового головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України), Кучук Руслан Миколайович (заступник директора Департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками АТО – начальник відділу організаційно-методичного забезпечення з питань надання пільг та житлового забезпечення Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції), Силкіна Лариса Анатоліївна (головний спеціаліст відділу моніторингу забезпечення соціальних гарантій Департаменту державних соціальних програм Міністерства соціальної політики України), Дейнега Ольга Петрівна (директор Департаменту у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики України), Курій Олександр Олександрович (головний спеціаліст Департаменту у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики України).

 

Суть питання. На контролі в Комітеті перебуває питання виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Ткаченко Тетяні Вікторівні як члену сім’ї учасника антитерористичної операції Ткаченка Володимира Анатолійовича, який помер 10.06.2017.

Відповідно до абзацу 8 пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон № 3551) чинність цього Закону поширюється на сім’ї військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які брали безпосередню участь в АТО та, зокрема, померли внаслідок захворювання, одержаного під час безпосередньої участі в АТО.

Відповідно до пункту 2 Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016          № 719 (далі – Порядок виплати грошової компенсації), члени сімей осіб, які, зокрема, померли внаслідок захворювання, одержаного під час участі в АТО, статус яким надано відповідно до абзаців п’ятого - восьмого пункту 1 статті 10 Закону № 3551 і які перебувають на квартирному обліку, мають право на отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Відповідно до Витягу з протоколу засідання Військово-лікарської комісії Центрального регіону Міністерства оборони України по встановленню причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв № 293 від 12.10.2017 у Ткаченка В.А., який приймав безпосередню участь в АТО, «Захворювання та причина смерті, ТАК, пов’язане із захистом Батьківщини».

Відповідно до Протоколу районної комісії щодо розгляду заяв про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб при виконавчому комітеті Подільської районної у місті Кропивницькому ради № 5 від 10.05.2019 Ткаченко Т.В. відмовлено в призначенні грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення у зв’язку із невідповідністю вимогам пункту 2 Порядку виплати грошової компенсації. В протоколі зазначається, що «документів, які б підтверджували те, що одержане захворювання, яке призвело до смерті Ткаченка В.А., отримане ним під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, не має, у зв’язку з чим статус Ткаченко Т.В. не надано управлінням соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради відповідно до абзаців п’ятого-восьмого пункту 1 статті 10 Закону».

Комітет впродовж 2017-2019 років неодноразово порушував перед Кабінетом Міністрів України (окремо і перед Міністерством оборони України) питання необхідності внесення відповідними державними органами змін до своїх  нормативно-правових актів (у Міноборони – це Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затверджене наказом Міністра оборони України № 402 від 14.08.2008 (далі – Положення № 402) в частині виділення в окремий рядок формулювань щодо зв’язку захворювань, поранень (контузій, каліцтв)  із безпосередньою участю в АТО/ООС.

На сьогодні окремі норми щодо участі в АТО/ООС передбачені:

Положенням про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України № 285 від 03.04.2017;

наказом Центрального управління Служби безпеки України № 2/ДСК від 03.01.2019;

Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1317 від 03.12.2009.

 

Наказом Міністерства оборони України «Про внесення зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» № 489 від 01.10.2018 внесено зміни до підпункту «а» пункту 21.5 глави 21 розділу ІІ Положення № 402 та передбачено зв’язок одержаних поранення (травми, контузії, каліцтва) під час участі в АТО/ООС, проте як одна із підстав для винесення   військово-лікарськими комісіями рішення  у формулюванні – «Поранення (контузія, травма, каліцтво), ТАК, пов’язане із захистом Батьківщини». Відповідно у разі захворювання військовослужбовця під час участі в АТО/ООС рішення військово-лікарських комісій виноситься у формулюванні – «Захворювання, ТАК, пов’язане із захистом Батьківщини».

Як наслідок, учасники АТО/ООС з числа військовослужбовців та члени сімей загиблих (померлих) таких осіб, маючи у висновках ВЛК формулювання «…пов’язане із захистом Батьківщини», не можуть реалізувати законодавчо надане право на одержання компенсації за належні для отримання жилі приміщення..

 

За результатами проведеного обговорення вирішили:

1. Міністерство оборони України додатково опрацює порушене Комітетом питання.

При цьому акцентовано увагу, що Положення № 402 повинно враховувати норми Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1317 від 03.12.2009.

Про результати Міністерство оборони України повідомить Комітет до 07.06.2019.

 

2. Центральна військово-лікарська комісія Міністерства оборони України розгляне питання про винесення рішення щодо наявності зв’язку захворювання та причини смерті  Ткаченка В.А. із безпосередньою участю в антитерористичній операції.

 

3. Питання залишається на контролі Комітету.


Керівник секретаріату Комітету                                                         Н.Шамбір