Увага! Cайт не оновлюється

20 лютого 2017, 17:34 ( Секретаріат Комітету )

Звіт про роботу Комітету за період п'ятої сесії

Затверджено

на засіданні Комітету

18 січня 2017 року

(зі змінами)

 

ЗВІТ

щодо роботи Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю за період п’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (вересень 2016 –січень 2017 року)

 

Впродовж п’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання членами Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю (далі – Комітет) та працівниками його секретаріату було здійснено роботу з підготовки і проведення 5 засідань Комітету, на яких розглянуто 28  питань.

 

РОБОТА КОМІТЕТУ ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКОНОПРОЕКТНОЇ ФУНКЦІЇ

1. За результатами попереднього розгляду законопроектів на засіданнях Комітету подано до Верховної Ради України 11 висновків по законопроектах, з опрацювання яких Комітет визначений головним. З них рекомендовано:

прийняти за основу та в цілому – 2 законопроекти;

прийняти за основу – 1 законопроект;

повернути на доопрацювання ініціаторам – 7 законопроектів;

схвалити рекомендації парламентських слухань – 1 проект постанови.

 

Залишилось 15 законопроектів для розгляду та підготовки висновків.

Попередні висновки до 5 проектів законодавчих актів подані до відповідних парламентських комітетів, що визначені головними з їх опрацювання.

 

2. Прийнято 9 законів України, авторами або співавторами яких є народні депутати України – члени Комітету:

 

1) Закон України № 1683-VIII від 18 жовтня 2016 року  «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників проведення антитерористичної операції» (законопроект за реєстр. № 3252 від 07.10.2015).

Цим Законом надано  право на дострокове призначення пенсії за віком (після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50-55 років)  особам, які брали участь в антитерористичній операції. Тим самим урівнено таких осіб у пенсійних правах із учасниками бойових дій інших періодів.

 

2) Закон України № 1678-VIII  від 18 жовтня 2016року «Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо призначення пенсії дружинам (чоловікам) загиблих (померлих) військовослужбовців, які зайняті доглядом за дітьми годувальника до досягнення 8-річного віку та проходять військову службу» (законопроект реєстр. № 3752 від 05.01.2016).

Цим Законом надано право на призначення дружинам (чоловікам) померлих внаслідок участі в антитерористичній операції військовослужбовців  пенсії в разі втрати годувальника на період догляду за дітьми годувальника до досягнення ними 8-річного віку, у тому числі під час служби дружини (чоловіка). Тим самим дружин (чоловіків), які мають статус військовслужбовця,   урівнено в пенсійних правах з іншими особами, яким  пенсія в разі втрати годувальника  призначалася в період їх роботи.

 

3) Закон України № 1762-VIII від 17 листопада 2016 року «Про внесення змін до Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі» (законопроект реєстр. № 4014а від 15.07.2016);

4) Закон України № 1763-VIII від 17 листопада 2016 року «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення дорожньої галузі» (законопроект реєстр. № 4015а від 15.07.2016);

5) Закон України № 1669-VIII від 6 жовтня 2016 року «Про внесення зміни до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель»;

6) Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підприємств залізничного транспорту, майно яких розташоване на території проведення антитерористичної операції» (законопроект реєстр. № 5428 від 18.11.2016, прийнятий як Закон  20 грудня 2016 року, 22.12.2016 направлено  на підпис  Президенту України);

7) Закон України № 1715-VIII від 1 листопада 2016 року «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"» (законопроект реєстр.       4815 від 15.06.2016);

8) Закон України № 1664-VIII від 6 жовтня 2016 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень» (законопроект реєстр. № 2297 від 03.03.2015);

9) Закон України № 1665-VIII від 6 жовтня 2016 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень»  (законопроект реєстр. № 3467 від 12.11.2015).

 

РОБОТА КОМІТЕТУ ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНТРОЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ

На виконання Постанови Верховної Ради України від 14 липня 2016 року     № 1470-VIII  19 жовтня 2016 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України Комітетом проведено парламентські слухання на тему: «Державні гарантії соціального захисту учасників антитерористичної операції, Революції Гідності та членів їх родин: стан і перспективи».

Зважаючи на  важливість і актуальність тематики слухань, участь у них взяли близько 500 осіб, переважно представники громадськості: члени сімей Героїв Небесної Сотні,  учасники Революції Гідності й  антитерористичної операції.

Підводячи підсумки слухань, голова Комітету Третьяков О.Ю. наголосив, що основною проблемою у забезпеченні належного рівня соціальних гарантій і соціального захисту учасників антитерористичної операції, Революції Гідності та членів їх родин є відсутність єдиної державної стратегії у цьому напрямку.  Вирішення зазначених питань відноситься до компетенції окремих державних інституцій і гальмується через відсутність єдиного відповідального державного органу. З метою забезпечення комплексного підходу щодо їх вирішення Комітет вбачає за необхідне ініціювати утворення Міністерства з питань ветеранів.

Рекомендації слухань, доопрацьовані Комітетом з урахуванням зауважень та пропозицій, висловлених учасниками слухань, затверджено на засіданні Комітету 18 січня 2017 р. та передано для схвалення на розгляд Верховної Ради України (проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Державні гарантії соціального захисту учасників антитерористичної операції, Революції Гідності та членів їх родин: стан і перспективи", реєстр. № 5712 від 25.01.2017).

 

Також, в межах виконання контрольної функції, на засіданнях Комітету були заслухані такі  питання:

- 7 вересня 2016 року – про стан реалізації  Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України»    № 291 в частині встановлення статусу інваліда війни добровольцям (волонтерам), які отримали поранення, каліцтво в зв’язку з участю в АТО;

- 5 жовтня та 7 грудня  2016 року про стан виконання у 2016 році бюджетних програм з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції;

- 5 жовтня 2016 року про затвердження пропозицій до проекту Закону про Державний бюджет України на 2017 рік (р. № 5000);

- 7 грудня  2016 року щодо врахування компенсаційних виплат по догляду за особами з інвалідністю та громадянами похилого віку при призначенні житлової субсидії

 

РОБОТА КОМІТЕТУ ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ ФУНКЦІЇ

У приймальні Верховної Ради України 12 грудня 2016 року відбувся особистий прийом громадян заступником голови Комітету Рибчинським Є.Ю., під час якого було прийнято 26 відвідувачів, серед яких  - п’ять інвалідів із загального захворювання, троє інвалідів  війни та троє ветеранів праці.

Найактуальнішими з порушених у ході прийому питань виявилися питання соціального захисту – десять (або 34,4% від загальної кількості порушених питань); житлової політики – шість (або 20,6% від загальної кількості порушених питань ); забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян – п’ять (або 17,2% від загальної кількості порушених питань); праці і заробітної плати; комунального господарства – по два (або по 6,9% від загальної кількості порушених питань).

Під час проведення прийому шести заявникам було дано усні роз’яснення з порушених ними питань, звернення інших відвідувачів були опрацьовані та невідкладно направлені до відповідних органів державної влади і місцевого самоврядування.

За дорученням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. 26 грудня  2016 року під головуванням Голови Комітету Третьякова О.Ю. відбулась зустріч представників профільних комітетів Верховної Ради України та центральних органів виконавчої влади з представниками Української спілки ветеранів Афганістану.

Під час зустрічі були обговорені найболючіші питання соціального захисту воїнів-інтернаціоналістів та членів сімей загиблих, зокрема, питання їх житлового та пенсійного забезпечення, а також питання надання пільг.

За результатами зустрічі у Комітеті підготовлено та подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення зміни до статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї (реєстр. № 5713 від 25.01.2017).

Комітетом також організовано проведення у Верховній Раді України важливих громадсько-політичних заходів, зокрема таких як:

- Всеукраїнська виставка художньо-прикладного мистецтва та декоративних виробів за участю людей з інвалідністю (в тому числі дітей), з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю (6 грудня 2016 р.);

- фотовиставка робіт захисника Донецького аеропорту Руслана Боровика з нагоди 2-й річниці завершення боїв по захисту Донецького аеропорту (19 січня 2017 року).

 

Протягом п’ятої сесії народні депутати України – члени Комітету та працівники секретаріату взяли участь у різних заходах, зокрема таких як:

- Міжнародна установча конференція 8-го конкурсу програми «Місце зустрічі – діалог»  (15 вересня 2016 року, Федеральний фонд Німеччини «Пам'ять відповідальність майбутнє», ВБО «Турбота про літніх в Україні»);

всеукраїнські збори ветеранського активу на тему: «Реалізація міжнародно-правових документів щодо соціального захисту людей похилого віку – запорука їх гідного життя» (26 вересня 2016 року, Рада організації ветеранів України);

- круглий стіл на тему: « Про стан роботи щодо виконання керівниками держави та центральних органів влади звернень, пропозицій та прохань V Всеукраїнського форуму ветеранів, інших звернень ВГО у 2016 році та підготовки до проведення VІ Всеукраїнського форуму ветеранів» (30 вересня 2016 року. Координаційна рада ветеранських громадських об’єднань України);

- десятий позачерговий з’їзд Всеукраїнської організації інвалідів «СОІУ»  (10 листопада 2016 року);

- Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми навчання та виховання людей в інтегрованому освітньому середовищі у світлі реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю» (23 листопада 2016 р., Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна").

Народні депутати України члени Комітету також взяли участь у роботі колегій, семінарів, конференцій, симпозіумів, заходів Міністерства соціальної політики, Ради у справах інвалідів при Кабінеті Міністрів України, Ради з координації роботи щодо надання волонтерської та благодійної допомоги при Міністерстві соціальної політики України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, міжнародних організацій, громадських організацій інвалідів і ветеранів тощо з питань, що відносяться до предметів відання Комітету.

За звітний період у Комітеті опрацьовано близько 950 звернень громадян і громадських організацій та 4 запити на публічну інформацію.

Питання організаційного забезпечення секретаріатом законотворчої, інформаційної та іншої фахової діяльності Комітету регулярно розглядались на нарадах працівників секретаріату.

 

Завідувач секретаріату Комітету                                     Н. Шамбір