Увага! Cайт не оновлюється

21 серпня 18:21
Перелік законопроектів, прийнятих Верховною Радою України VIII скликання у період з грудня 2014 року по липень 2019 року, головним з опрацювання яких був визначений Комітет у справах ветеранів та осіб з інвалідністю посилання...
21 серпня 18:19
Народні депутати та працівники секретаріату Комітету щиро вітають з Днем народження Гліба Загорія! докладніше
15 серпня 10:34
Народні депутати та працівники секретаріату Комітету щиро вітають з Днем народження заступника голови Комітету Михайла Гаврилюка! докладніше
25 липня 13:15
Звіт про роботу Комітету за період роботи Верховної ради України восьмого скликання (27.11.2014 – 19.07.2019) посилання...
26 червня 14:52
Щодо дотримання законодавства при призначені директора "Львівського учбово-виробничого підприємства" Українського товариства сліпих посилання...
07 червня 11:09
30 травня 2019 року у Комітеті відбулось засідання робочої наради з питання надання статусу та виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення Ткаченко Т.В. як члену сім’ї померлого учасника антитерористичної операції докладніше
05 червня 15:13
5 червня 2019 року відбулось засідання Комітету докладніше
03 червня 12:17
Ініціатива Комітету - проект Постанови Верховної Ради України про передачу Клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами до сфери управління Міністерства у справах ветеранів України докладніше
23 березня 2017, 11:53

У Верховній Раді України 21 березня 2017 року відбулися заходи з відзначення Всесвітнього дня людини з синдромом Дауна

21 березня 2017 року Комітетом Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю спільно з Всеукраїнською благодійною організацією «Даун Синдром» проведено у Верховній Раді України низку заходів з відзначення Всесвітнього дня людини з синдромом Дауна. 

Цього дня  учасники заходу - 12 молодих людей з цією хромосомною аномалією з різних регіонів України та їхні батьки - провели екскурсію у Верховній Раді України, взяли участь у брифінгу Першого заступника Голови Верховної Ради України Геращенко І.В.,  а також провели «парламентські ігри» та презентацію своїх проектів.
Заступник голови Комітету Гаврилюк М.В. тепло привітав учасників заходів і запевнив, що члени Комітету докладуть усіх зусиль задля реального вирішення їхніх проблем на законодавчому рівні.

Народні депутати України долучилися до всесвітнього флешмобу Lots of socks», суть якого полягає в тому, що люди, які хочуть висловити підтримку людям із синдромом Дауна, 21 березня надягають яскраві, непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми.

Під час брифінгу Перший заступник Голови Верховної Ради України Геращенко І.В. та учасники заходу звернулись до народних депутатів  з проханням  підтримати поданий Кабінетом Міністрів України законопроект «Про соціальні послуги» (реєстр. № 4607).

Цим законопроектом пропонується законодавчо врегулювати низку важливих для людей з с синдромом Дауна питань,  зокрема, питання супроводу на робочому місці та підтриманого проживання для людей з інвалідністю. «Ми можемо та хочемо вчитися, опановувати професії та працювати. Ми можемо бути повноцінною частиною нашого суспільства. Ми такі самі українці, як і ви, - зазначив Тарас Вехоломчук, 22 річний чоловік з синдромом Дауна з Кривого Рога, - У мене є мрії. Одна з них - працювати бариста, готувати каву та пригощати гостей. Мрію, що нам подарують кавомашину і ми створимо соціальне кафе. Але для цього нам потрібен закон, який допоможе мені отримати роботу».

Сьогодні в Україні живуть близько 15 тисяч людей із синдромом Дауна, проте лише одиниці з них працюють. У той час, як в Європі сфера працевлаштування для них постійно розширюється: готельний та ресторанний бізнес, догляд за людьми похилого віку, робота в офісі та магазині. В Україні таких умов немає, людям з хромосомною аномалією самим доводиться шукати можливості та опановувати спеціальності,  а також знаходити порозуміння з роботодавцем. «В Європі не лише створені умови для навчання, працевлаштування та проживання таких людей. Там розробляються додатки для смартфонів та програми професійної підготовки та супроводу. Україна може і повинна пройти цей шлях якнайшвидше», коментує Тетяна Михайленко, Віце-Президент Європейської Асоціації Даун Синдром та мати 13-річного підлітка із синдромом Дауна.

Разом з тим законопроектом за реєстр.  №4607 передбачається, зокрема, можливість проведення місцевою владою закупівель соціальних послуг для людей з інвалідністю за місцеві кошти. Реалізація цієї норми  дасть можливість розвивати денний догляд за такими людьми, соціальний патронаж, супровід на робочому місці при працевлаштуванні тощо.

Верховною Радою України21.03.2017 р.  було розглянуто проект Закону України  за реєстр.  № 4607 у першому читанні та прийнято його за основу із скороченням терміну підготовки до другого читання.

Також цього дня в стінах парламенту відкрилась фотовиставка, присвячена всесвітньому Дню людей з синдромом Дауна, яка триватиме до 24 березня 2017 року.


Тематична фотовиставка https://www.youtube.com/watch?v=c-BJXCTdyaE

Брифінг Першого заступника Голови Верховної Ради України І.Геращенко https://www.youtube.com/watch?v=Tli4TQifyK8&t=11s

Аудіофайл презентації