07 грудня 2017, 16:09 ( Секретаріат Комітету )

Результати розгляду питань на засіданні Комітету 6 грудня 2017 року

  

І. На засіданні розглянуто проекти законів:

- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд  (р. № 6536, Урядовий).

Прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект за основу;

 

- про внесення змін до статті 9 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо надання статусу учасників війни деяким категоріям осіб, мобілізованих на особливий період (р. № 7072, н.д. Т.Батенко та ін.).

Прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України зазначений законопроект відхилити.

 

ІІ. На засіданні заслухано  питання:

-         про розгляд звернень громадських організацій ветеранів військової служби щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців.

 

Заслухавши інформацію Міністерства соціальної політики з цього питання та з урахуванням проведеного обговорення Комітет вирішив:

1) звернутись до Прем'єр-міністра України з проханням надати інформацію щодо реального стану підготовки законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення;

2) звернутись до Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з пропозицією провести спільну робочу зустріч Комітетів за участю Міністра соціальної політики України Реви А.О., представників Міністерства оборони України та Міністерства фінансів України, з метою обговорення ситуації, яка склалася в частині пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців, у тому числі визначення реальних строків подання Урядом на розгляд Верховної Ради України відповідного законопроекту.

 

ІІІ. Перенесено розгляд альтернативних законопроектів:

- про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту мирних (цивільних) громадян, які стали інвалідами внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів (р.№ 7046, н.д. Н.Королевська та ін.);

- про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту мирних (цивільних) громадян, які стали інвалідами внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів (р. № 7046-1, н.д. Н.Веселова);