Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним
26 травня 12:30
1 червня 2020 року о 15:00 планується проведення позачергового закритого засідання Комітету докладніше
22 травня 14:32
Про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань докладніше
20 травня 16:08
Порядок денний засідання Комітету на 22.05.2020 посилання...
07 травня 12:59
Порядок денний засідання Комітету на 08.05.2020 посилання...
27 квітня 10:16
Порядок денний засідання Комітету на 28.04.2020 посилання...
21 квітня 10:45
Комітетом проведено веб-конференцію з керівництвом Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо їх діяльності докладніше
14 квітня 10:46
Порядок денний засідання Комітету на 15.04.2020 посилання...
09 квітня 14:49
Порядок денний засідання Комітету на 10.04.2020 посилання...
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

20 грудня 2017, 13:21

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув на своєму засіданні 20 грудня 2017 року проект Закону України «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про прокуратуру» щодо забезпечення діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» (реєстр. № 7271 від 09.11.2017р.)

До реєстр. № 7271 від 09.11.2017 р. 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ


Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув на своєму засіданні 20 грудня 2017 року проект Закону України «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про прокуратуру» щодо забезпечення діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» (реєстр. № 7271 від 09.11.2017р.), поданий народними депутатами України Паламарчуком М.П. та Королем В.М.

Законопроектом пропонується внести до статті 7 Закону України «Про прокуратуру» зміни, відповідно до яких:

- Директор Національного антикорупційного бюро України позбавляється повноваження щодо погодження утворення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також визначення її структури та штату;

- встановлюється, що визначення структури та штату Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюється Генеральним прокурором виключно за поданням заступника Генерального прокурора – керівника САП;

- на законодавчому рівні закріплюється штатна чисельність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка становитиме 70 прокурорів.

Проаналізувавши законопроект, народні депутати України – члени Комітету дійшли згоди, що пропозиція щодо скасування повноваження Директора НАБУ погоджувати утворення САП, а також визначення її структури і штату, та запровадження процедури звернення заступника Генерального прокурора – керівника САП до Генерального прокурора із відповідним поданням сприятиме встановленню додаткових законодавчих гарантій незалежності САП. До того ж, було відзначено, що у Законі України «Про Національне антикорупційне бюро України» відповідні повноваження Директора НАБУ відсутні.

Разом з тим, були висловлені сумніви у доречності визначення штатної чисельності САП у кількості 70 прокурорів безпосередньо у Законі України «Про прокуратуру», оскільки, на думку деяких членів Комітету, це певним чином ускладнює можливість оперативного визначення чисельності прокурорів САП виходячи з обсягу їх навантаження.

Головне науково-експертне управління Апарату ВРУ вважає, що законопроект може бути прийнято за основу з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

З огляду на зазначене, Комітет прийняв рішення  рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про прокуратуру» щодо забезпечення діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» (реєстр. № 7271) прийняти за основу і в цілому як Закон.

Співдоповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України визначено Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності А.Кожем’якіна.

Просимо розглянути. 

 

 

 

 

Голова Комітету                                                                            А. Кожем’якін