Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота у Комітеті > Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним
26 травня 12:30
1 червня 2020 року о 15:00 планується проведення позачергового закритого засідання Комітету докладніше
22 травня 14:32
Про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань докладніше
20 травня 16:08
Порядок денний засідання Комітету на 22.05.2020 посилання...
07 травня 12:59
Порядок денний засідання Комітету на 08.05.2020 посилання...
27 квітня 10:16
Порядок денний засідання Комітету на 28.04.2020 посилання...
21 квітня 10:45
Комітетом проведено веб-конференцію з керівництвом Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо їх діяльності докладніше
14 квітня 10:46
Порядок денний засідання Комітету на 15.04.2020 посилання...
09 квітня 14:49
Порядок денний засідання Комітету на 10.04.2020 посилання...
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Висновки Комітету до законопроектів щодо яких Комітет є головним

01 червня 2016, 14:51

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення загальних положень про запобіжні заходи (реєстр. № 3794)

До реєстр. № 3794
від 21.01.2016 р.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

 Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення загальних положень про запобіжні заходи (реєстр. № 3794), поданий народним депутатом України Мураєвим Є.В.

Проект Закону, як зазначено у пояснювальній записці до нього, розроблено у зв’язку зі необхідністю усунення неточностей у кримінальному процесуальному законодавстві, які порушують права та свободи громадян України та можуть бути основою для зловживань з боку правоохоронних органів, у тому числі з політичних мотивів.

Законопроектом пропонується виключити частину п’яту статті 176 Кримінального процесуального кодексу України, якою передбачено, що запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави, не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-1141, 258-2585, 260, 261 Кримінального кодексу України.

Проаналізувавши та обговоривши положення проекту Закону, члени Комітету висловились про передчасність вирішення піднятого питання в умовах збройного конфлікту та окупації частини території держави.

Таким чином, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні у першому читанні повернути законопроект суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Головне науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку зазначає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити.

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції зазначив, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів і проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Співдоповідачем на засіданні Верховної Ради України визначено народного депутата України – Голову Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем’якіна А.А.

Додаючи висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції та проект постанови Верховної Ради України з цього питання, просимо розглянути.

 

 

Голова Комітету                                                                           А.Кожем’якін